fbpx

Два физички напади во Струмица и Пиперево

 Два физички напади во Струмица и Пиперево

На 12.12.2023 година во 09.10 часот во Полициската станица Струмица И.Т.(45) од село Баница, струмичко, пријави дека на 11.12.2023 година околу 17.00 часот на плоштад во Струмица бил физички нападнат од М.Т. и Д.Т. од село Баница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 12.12.2023 година во 17.35 часот во Полициската станица Струмица К.Р. (65) од село Пиперево, струмичко, пријавила дека околу 16.30 часот во село Пиперево била физички нападната од Г.М. од истото село. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветен поднесок.

Share via
Copy link