fbpx

Tags : два

Два физички напади во Струмица и Пиперево

На 12.12.2023 година во 09.10 часот во Полициската станица Струмица И.Т.(45) од село Баница, струмичко, пријави дека на 11.12.2023 година околу 17.00 часот на плоштад во Струмица бил физички нападнат од М.Т. и Д.Т. од село Баница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 12.12.2023 година во 17.35 часот во Полициската станица Струмица К.Р. (65) од село Пиперево, […]