fbpx

Tags : Пиперево

Два физички напади во Струмица и Пиперево

На 12.12.2023 година во 09.10 часот во Полициската станица Струмица И.Т.(45) од село Баница, струмичко, пријави дека на 11.12.2023 година околу 17.00 часот на плоштад во Струмица бил физички нападнат од М.Т. и Д.Т. од село Баница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 12.12.2023 година во 17.35 часот во Полициската станица Струмица К.Р. (65) од село Пиперево, […]

Дваесет и три годишен жител на Пиперево повреден по излетување

Утрово околу 04:15 часот на магистралниот пат А4 во село Турново, патничко возило „бмв“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Д.(22) од село Куклиш, излетало надвор од коловозот, соопштија денеска од МВР. Во несреќата, сопатникот Б.Г.(23) од од село Пиперево се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица. По овластување од Јавен […]