fbpx

Tags : физички напади

Полициски билтен: Физички напади во Струмица и Радовиш

На 21.03.2021 во СВР Струмица, А.М.(18) од Струмица пријавил дека на 20.03.2021 околу 20:20 часот позади угостителски објект на бул„Ленинова“ бил физички нападнат од Р.Г.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 20.03.2021 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, М.Г.(18) од Радовиш пријавил дека околу 18:00 часот во близина на угостителски објект во […]

Полициски билтен: Физички напади во Марвинци и Просениково

Вчера во 17:00 часот во Полициската станица Валандово, М.П. од село Марвинци, валандовско,  пријавил дека околу 15.00 часот во неговото дворно место бил физички нападнат од И.Ш. од село Градско. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 03.03.2021 во 22:40 часот во Полициската станица Струмица С.Х. (38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека […]

Полициски билтен: Два физички напади во Сарај

Вчера во 00:30 часот во Полициска станица Струмица, Т.М. од село Сарај пријавил дека на 24.02.2021 година околу 19.30 часот во дворното место на неговата куќа бил физички нападнат од К.Ѓ. И.Н. и Ф.Н.. Истиот ден, во 09:30 часот во Полициска станица Струмица, С.Ѓ. (57) од село Сарај пријавил дека на 24.02.2021 година околу 19.30 […]

Полициски билтен: Повреден малолетен пешак, физички напади пред Судот во

Вчера во 12:30 часот на улица „Плачковица“ во Радовиш во патничко возило „бмв“, со австриски национални ознаки, управувано од А.К.(38) од Радовиш удрило во малолетен  пешак. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани  во Медицински центар Штип, а увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Радовиш. На 23.02.2021 во 10.25 часот […]

Полициски билтен:физички напади во Нов Дојран и Василево

На 25.01.2021 година во 09:20 часот во Полициско одделение Нов Дојран Г.Д. (48) од Скопје пријавила околу 07.00 часот во Нов Дојран била физички нападната од В.Ц. На 25.01.2021 година во Полициска станица Струмица Н.Н. (59) од село Василево пријавил дека на 24.01.2021 година околу 15:00 часот во нивното дворно место во село Василево, неговата […]

Полициски билтен: два физички напади во Струмица и по еден

На 11.11.2020 година во 18.20 часот во  Полициска станица Гевгелија А.Н. (33) од Скопје, пријавила дека околу 15.00 часот на улица „Караорман“ во Гевгелија билa физички нападната од С.Т. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 12.11.2020 година во 00.10 часот во Полициска канцеларија Богданци Б.П. (35) од Богданци пријавил дека на 11.11.2020 […]

Полициски билтен:физички напади во салон на телекомуникациски оператор и кај

Вчера во 13:05 часот Ф.Д.(46) од с.Василево пријавила дека околу 11:00 часот во салон на телекомуникациски оператор била физички нападната од Н.Н., вработен во салонот. Се работи на расчистување на случајот. На 07.11.2020 во 17:30 часот било пријавено дека на место викано ,,Софилари“ во Струмица, Н.С. бил физички нападнат од И.В. и С.В., двајцата од […]

Полициски билтен:физички напади во Василево и Радовиш

На 22.10.2020 во 21,58 часот М.К.(36) од село Василево-струмичко пријавил дека истиот ден околу 20,00 часот во село Василево бил физички нападнат со тврд предмет од К.Г.   Се работи на расчистување на случајот. На 22.10.2020 во 18,20 часот Н.Л.С.(50) од Радовиш пријавила дека во Радовиш нејзиниот 14 годишен син бил физички нападнат од две лица […]

Полициски билтен:физички напади во Ново Село и Струмица, шеесет лица

Вчера во 15.20 часот во Полициското одделение Ново Село, Т.Б.(40) од Ново Село пријавил дека околу 14:00 часот во спортска обложувалница во Ново Село бил физички нападнат од С.П. од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 16 септември во 15:12 часот во Полициската станица Струмица, М.И.(54) од Струмица пријавил дека […]

Физички напади во Струмица и Радовиш, пронајден бегалец од болницата

Вчера во 04:00 часот во Полициска станица Радовиш, М.К. (24) од Радовиш пријавил дека на бензинска пумпа во Радовиш бил физички нападнат од Т.И. од Радовиш. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 19.07.2020 во 00:20 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен С.П.(33) од село Подареш, Радовишко, по кого била распишана потерница […]