fbpx

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Радовиш

 Полициски билтен: физички напади во Струмица и Радовиш

На 15.06.2023 во 14:20 часот во Полициската станица Радовиш, З.Т.(41) од село Дукатино, струмичко, пријавил дека околу 12.20 часот во Радовиш бил физички нападнат од Р.Р..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 16.06.2023 во 03.30 часот во Полициската станица Струмица, М.Т.(32) од Струмица пријавила дека околу 01.00 часот во Струмица била физички нападната од Д.Т. од село Куклиш, струмичко.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link