fbpx

Полициски билтен: физички напади во Василево и Струмица

На 02.01.2023 во 21.50 часот во Полициската станица Струмица, Џ.А.(34) од село Василево, струмичко, пријавила дека околу 18.30 часот во село Василево била физички нападната од С.И., Н.И. и Ѓ.И.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 02.01.2023 во 22.30 часот во Полициската станица Струмица, Н.Т.(52) од село Босилово, струмичко, пријавил дека околу 21.10 часот на булевар „Ленинова“ во Струмица неговиот малолетен син бил физички нападнат од други малолетници. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link