fbpx

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Баница

На 24.01.2023 во 12.00 часот во Полициската станица Струмица, Ѓ.С.(39) од село Баница, струмичко, пријавил дека околу 09.40 часот на влез во село Баница тој и едно малолетно лице биле физички нападнати од М.Т., Ф.Т. и С.Т..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 24.01.2023 во 18.15 часот во Полициската станица Струмица, Т.П.(38) од Струмица пријавил дека околу 15.30 часот во Струмица бил физички нападнат од С.С. од Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link