fbpx

Полициски билтен:физички напади во радовишко Аликоч и Струмица

 Полициски билтен:физички напади во радовишко Аликоч и Струмица

На 07.11.2023 година во Полициската станица Радовиш Ќ.И. (68) од село Аликоч, радовишко, пријави дека во 08.30 часот во дворно место во село Аликоч бил физички нападнат од Б.А. од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 07.11.2023 година во во 13.30 часот во Полициската станица Струмица З.А. (30) од Струмица, пријави дека околу 13.00 часот во спортска обложувалница во Струмица бил физички нападнат од Е.И..

Полициска станица Струмица презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Share via
Copy link