fbpx

Полициски билтен:физички напади во Богданци и Дојран, струмичанец спречувал полицаец во вршење на работата

 Полициски билтен:физички напади во Богданци и Дојран, струмичанец спречувал полицаец во вршење на работата

На 29.07.2023 во 09.35 часот В.Т.(69) од Богданци пријавил дека околу 03.30 часот во Богданци бил физички нападнат од П.Г. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 29.07.2023 во 02.30 часот во Струмица од полициски службеници бил лишен од слобода З.Х.(38) од Струмица поради спречување на полициски службеник во вршење на службени дејствија. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 29.07.2023 во 13.00 часот Н.К.(41) од с.Николиќ пријавил дека на 28.07.2023 околу 17.20 часот, во Дојран бил физички нападнат од И.М. од Нов Дојран. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link