fbpx

Полициски билтен: физички напади во селата Аликоч и Коџалија, радовишко

 Полициски билтен: физички напади во селата Аликоч и Коџалија, радовишко

На 31.01.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Радовиш, Е.Ј.(25) од село Аликоч, радовишко, пријавил дека околу 10.30 часот во атар на селото бил физички нападнат од Р.Ј., О.Ј. и З.Ј.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 31.01.2024 во 17.25 часот во село Коџалија, радовишко, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле С.Б.(49) од село Коџалија затоа што околу  16.30 часот на локалниот пат за село Коџалија физички го нападнал С.З.(19) од Штип. Лицето било задржано во Полициската станица Радовиш и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link