fbpx

Полициски билтен:два физички напади во Струмица

 Полициски билтен:два физички напади во Струмица

На 12.01.2024 година  во Полициската станица Струмица Б.К. (35) од село Седларцци, струмичко, пријавил дека околу 15:35 часот пред спортска обложувалница во Струмица бил физички нападнад од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 12.02.2024 година во 20:20 часот во Полициската станица Струмица Ф.К. (68) од Струмица пријавил дека на улица „Васил Сурчев“ во Струмица бил физички нападнат од едно лице. Полициска станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link