fbpx

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Василево

 Полициски билтен: физички напади во Струмица и Василево

На 05.07.2022 во 02.00 часот во Полициската станица Струмица, Р.J.(38) од Струмица пријавил дека околу 00.30 часот на улица „ Широк Дол “ во Струмица неговиот малолетен син Б.Ј (14) бил физички нападнат од К.Д. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 05.07.2022 во 10.15 часот во Полициската станица Струмица, Д.И.(51) од Василево, струмичко, пријавил дека на 28.05.2022 година околу 11.30 часот во Василево позади Дом на култура бил физички нападнат од В.А. Полициската станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link