fbpx

Полициски билтен:физички напад во Јаргулица, горело жито кај Богданци

 Полициски билтен:физички напад во Јаргулица, горело жито кај Богданци

На 12.06.2024 во 17.15 часот во Полициската станица Радовиш, И.А.(67) од село Јаргулица, радовишко, пријавил дека на 11.06.2024 околу 16.30 часот во село Јаргулица бил физички нападнат од Ѓ.Ц. и уште едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 11.06.2024 околу 14.30 часот на место „Домус Јатак“ во атар на Богданци настанал пожар на површина засадена со жито. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат по интервенција на Територијалната противпожарна единица Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на ОВР Гевгелија.

Share via
Copy link