fbpx

Tags : физички напад

Полициски билтен:физички напад и пресметка во радовишко Подареш

На 13.05.2024 во 14.10 часот во Полициската станица Радовиш, В.П.(64) од село Мачево, беровско, пријавила дека на 12.05.2024 на место викано „Чичеклија“, атар на село Подареш, радовишко, била физички нападната од Н.П. од село Подареш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 13.05.2024 во 22.15 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен М.Б.(48) од село Ораовица, […]

Полициски билтен: Физички напад во Радовиш

Синоќа во 23:20 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле М.С.(29) од Радовиш затоа што околу 22.00 часот на ул.„8 Септември“ во Радовиш физички го нападнал К.Д.(40) од Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.  

Полициски билтен:украден ранец во Банско, пронајдена марихуана, физички напад во

На 16.04.2024 во 02.02 часот во Полициската станица Струмица, Н.Б.(35) од село Банско, струмичко, пријавила дека во село Банско, две лица со употреба на сила ѝ одзеле ранец. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 15.04.2024 во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица ги лишиле од слобода К.Ѓ.(20) од село Мокрино, струмичко и А.Т.Г.(26) од село Колешино, струмичко. […]

Полициски билтен: агресивно однесување, марихуана кај малолетничка,физички напад во Јосифово

На 31.03.2024 во 11.40 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода А.И.(27) од Радовиш затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени задачи. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава. […]

Полициски билтен:физички напад во Радовиш,жена нападнала жена

Вчера во 14:10 часот во Полициската станица Радовиш, Ф.К.(20) од Радовиш пријавила дека на ул.„Калаузлиска“ во Радовиш била физички нападната од М.А. од Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полициски билтен:агресивно однесување кон полицајци, физички напад во село Баница

На 20.03.2024 во 22.50 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Б.Т.(31) од Струмица, О.К.(42) и П.С.(31), двајцата од село Баница, струмичко, затоа што агресивно се однесувале кон полициски службеници кои извршувале службени задачи. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, а за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По […]

Полициски билтен:пронајдена марихуана кај жител на Градашорци, физички напад во

На 29.02.2024 во 22:30 часот во село Градашорци, струмичко, полициски службенници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода М.М.(27) од село Градашорци. Затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил задржан во Полициската станица Струмица, за настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по документирање […]

Полициски билтен:Во Радовиш син се заканил со остар предмет на

На 19.01.2024 во 14.40 часот во радовишко село, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода С.А.(33) затоа што со остар предмет се заканил на неговиот татко. Лицето било задржано во Полициската станица Радовиш и за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш. По документирање на случајот против […]

Полициски билтен: физички напад, малолетничка се оддалечила од домот

На 11.01.2023 година во Полициската станица Струмица Н.М. (27) од Струмица пријавила дека околу 18:30 часот во куќа во Струмица А.Д и С.Д. физички и нападнале пријавителката и Х.М. од Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 11.01.2024 година во Полициската станица Струмица З.А. (40) од Струмица пријавил дека од нивниот дом се […]

Полициски билтен: повторно затекнати малолетници во угостителски објект по полноќ,

На 29.12.2023, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица извршиле контрола на повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во два угостителски објект било констатирано присуство на малолетници после 24:00 часот. По документирање на настаните ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.   На 28.12.2023 во Полициската станица Струмица, П.А.(69) од село Баница,  струмичко, пријавила дека околу 16.30 часот […]