fbpx

Tags : физички напад

Полициски билтен: Пронајдена марихуана, одземено нелегално огревно дрво, физички напад

На 20.05.2022 во 01.05 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода М.Т.(21) од село Покрајчево, радовишко и А.С.(34) од Радовиш. При преглед кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и семки од марихуана. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, а по целосно расчистување на […]

Полициски билтен: Пронајдена бомба во Гевгелија, физички напад во Радовиш

Вчера во 18:55 часот во СВР Струмица, А.Ш.(36) од Гевгелија пријавил дека во неговото дворно место пронашол неексплодирана бомба. Бомбата била подигната од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување Струмица, при што било утврдено дека потекнува од Првата светска војна. Увид бил извршен. На 18.05.2022 во 23.00 часот во Полициската станица Радовиш, Б.Т.(25) […]

Полициски билтен: пожар и физички напад во Горна Маала, Валандовско

Вчера во 21:00 часот во Полициската станица Валандово, И.А.(40) од село Горна маала, валандовско, пријавил дека во село Горна маала бил физички нападнат од М.В. од истото село.Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 27.04.2022 во 23.00 часот во село Горна маала, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода […]

Полициски билтен:санкции за брзо возење, физички напад во Струмица

На 03.04.2022 во периодот од 09:00 до 15:00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 83 прекршоци, од кои 27 на подрачје на Струмица, 25 на подрачје на Радовиш, 17 во Валандово и […]

Полициски билтен:сообраќајка кај Гевгелија, физички напад во Струмица, пресметка во

На 30.03.2022 во Полициската станица Струмица, Ј.Ј.(41) од Струмица пријавил дека околу 13.15 часот во паркот во Струмица неговиот малолетен син бил физички нападнат од И.В.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 31.03.2022 во 09.34 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на крстосница од булевар „Гевгелија“ и стар магистрален пат М1 […]

Физички напад на плоштадот во Струмица

Вчера во 20:30 часот во Полициската станица Струмица К.А. (18) од Струмица, пријавил дека на 08.03.2022 година околу 19:00 часот на плоштадот во Струмица бил физички нападнат од П.В. и уште две лица, информираа денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Полициски билтен:физички напад во Радовиш, струмичанец каснат од куче

На 03.03.2022 во 17:00 часот во Полициската станица Радовиш, С.С.(36) од село Куклиш, струмичко, пријавил дека околу 16:00 часот на бензинска пумпа во Радовиш бил физички нападнат од Т.С. од село Раклиш, радовишко. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 03.03.2022 во 17:10 часот во Полициската станица Струмица, В.Г.(56) од Струмица пријавил дека […]

Полициски билтен:пронајден починат старец во Гевгелија,контрола на возила за јавен

На 20.01.2022 во 14.00 часот во Полициската станица Струмица Д.И. (50) од село Василево, струмичко, пријавил дека околу 10:30 часот пред пошта во село Василево бил физички нападнат од Ј.Н. од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 20.01.2022 во периодот од 08.00 до 12.00 часот на подрачјето на Секторот за […]

Полициски билтен:физички нападната струмичанка

На 16.01.2022 во 22:00 часот во Полицискат станица Струмица М.К. (65) од Струмица пријавила дека околу 21.20 часот на улица „1-ви Мај“ во Струмица била физички нападната од Е.А. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Полициски билтен:одземени пари во продавница во Негорци, физички напад во

На 29.12.2021 во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека околу 19.00 часот во продавница во село Негорци, гевгелиско, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 30.12.2021 во 04.00 часот во Полициска станица Струмица, Љ.Г. од Струмица пријавил дека околу 03.00 часот на улица […]