fbpx

Tags : физички напад

Полициски билтен: физички напад во Тополница, Радовишко

На 25.12.2022 во 22:15 часот во Полициската станица Радовиш, Б.У.(27) од село Тополница, радовишко, пријавил дека околу 20.00 часот во село Тополница бил физички нападнат од К.У., Џ.К. и Е.А., сите од село Тополница, соопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полициски билтен: агресивно однесување кон полицајци и физички напад во

На 05.08.2022 во 04:50 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен Ф.Ј.(20) од Радовиш затоа што на улица „Илија Алексов“ во Радовиш агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле работни задачи. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 05.08.2022 во 06.00 часот во […]

Полициски билтен:пожар во граничниот појас со Бугарија, физички напад во

На 03.08.2022 во Полициското одделение Ново Село било пријавено дека на место викано „Црвен брег“ помеѓу село Старо Коњарево, струмичко и граничен појас со Република Бугарија настанал пожар во стар помошен објект сопственост на С.С. од село Старо Коњарево, како и насади со овошки и сува трева. По интервенција на Територијалната противпожарна единица Струмица пожарот […]

Полициски билтен:пожари во Струмичко и Гевгелиско и физички напад во

На 14.07.2022 во Полициската станица Струмица било пријавено дека на место викано „Трнки“ во атар на село Пиперево, струмичко, настанал пожар кој зафатил земјоделска површина засадена со пченица. Во пожарот нема повредени лица, а увид на местото извршиле екипа на СВР Струмица и инспектор за пожари. Пожарот изгаснал сам пред пристигнување на противпожарна екипа.   […]

Полициски билтен: Пронајдена марихуана, одземено нелегално огревно дрво, физички напад

На 20.05.2022 во 01.05 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода М.Т.(21) од село Покрајчево, радовишко и А.С.(34) од Радовиш. При преглед кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и семки од марихуана. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, а по целосно расчистување на […]

Полициски билтен: Пронајдена бомба во Гевгелија, физички напад во Радовиш

Вчера во 18:55 часот во СВР Струмица, А.Ш.(36) од Гевгелија пријавил дека во неговото дворно место пронашол неексплодирана бомба. Бомбата била подигната од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување Струмица, при што било утврдено дека потекнува од Првата светска војна. Увид бил извршен. На 18.05.2022 во 23.00 часот во Полициската станица Радовиш, Б.Т.(25) […]

Полициски билтен: пожар и физички напад во Горна Маала, Валандовско

Вчера во 21:00 часот во Полициската станица Валандово, И.А.(40) од село Горна маала, валандовско, пријавил дека во село Горна маала бил физички нападнат од М.В. од истото село.Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 27.04.2022 во 23.00 часот во село Горна маала, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода […]

Полициски билтен:санкции за брзо возење, физички напад во Струмица

На 03.04.2022 во периодот од 09:00 до 15:00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 83 прекршоци, од кои 27 на подрачје на Струмица, 25 на подрачје на Радовиш, 17 во Валандово и […]

Полициски билтен:сообраќајка кај Гевгелија, физички напад во Струмица, пресметка во

На 30.03.2022 во Полициската станица Струмица, Ј.Ј.(41) од Струмица пријавил дека околу 13.15 часот во паркот во Струмица неговиот малолетен син бил физички нападнат од И.В.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 31.03.2022 во 09.34 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на крстосница од булевар „Гевгелија“ и стар магистрален пат М1 […]

Физички напад на плоштадот во Струмица

Вчера во 20:30 часот во Полициската станица Струмица К.А. (18) од Струмица, пријавил дека на 08.03.2022 година околу 19:00 часот на плоштадот во Струмица бил физички нападнат од П.В. и уште две лица, информираа денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.