fbpx

Полициски билтен: радовишанец агресивно се однесува кон полицајци, физички напад во Градашорци

 Полициски билтен: радовишанец агресивно се однесува кон полицајци, физички напад во Градашорци

На 08.06.2024 во 10.15 часот во на ул. „22 Октомври“ во Радовиш од страна на полициски службеници од Полициската станица Радовиш бил приведен Б.А.(62) од Радовиш бидејќи агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени задачи. По целосно расчистување на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 08.06.2024 во 09.00 часот во Полициската станица Струмица Г.М.(23) од село Градашорци, струмичко, пријавил дека на 07.06.2024 околу 23.00 часот во село Градашорци бил физички нападнат од Т.К.. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share via
Copy link