fbpx

Tags : физички напад

Полициски билтен: Физички напади и пресметка во Струмица и Радовиш

На 17.10.2021 година во 07.00 часот во Полициска станица Струмица Д.Г. (36) од село Бориево, струмичко пријавила дека околу 01:30 часот во Струмица нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице. Полициска станица Струмица презема мерки за целосно расчистување на случајот. На 17.10.2021 година во 10.30 часот во Полициската станица Радовиш, С.В.(56) од село […]

Полициски билтен: физички напади во Богданци, Ново Коњарево и Струмица

На 22.09.2021 година во 14.15 часот во Полициската канцеларија Богданци, Ѓ.Б.(21) од Богданци пријавил дека околу 14.00 часот во Богданци бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот На 22.09.2021 година во 17.00 часот во Полициското одделение Ново Село, Т.В.(66) од село Ново Коњарево, струмичко, пријавил дека околу 16.20 часот […]

Полициски билтен: Физички напад и пресметка во село Сарај и

Вчера во 12:40 часот во Полициската станица Струмица, И.М.(38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека околу 10.00 часот во село Сарај пријавителот и неговиот малолетен син биле физички нападнати од Н.М. и Д.М.. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 21.09.2021 година во 12.39 часот во СВР Струмица било пријавено дека […]

Полициски билтен: Физички напад и пресметка во Баница и Просениково

Вчера во 16:30 часот во Полициската станица Струмица, З.Д.(42) од село Баница, Струмичко, пријавил дека околу 15:30 часот во село Баница бил физички нападнат од И.В.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 21.09.2021 година во 03:15 часот во Полициската станица Струмица, И.М.(38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека околу 00.45 часот во село […]

Полициски билтен: физички напад во Куклиш, казни за неносење заштитни

На 02.09.2021 година во 17.20 часот во Полициската станица Струмица, Д.К.(50) од Струмица пријавил дека околу 13.30 часот во село Куклиш, струмичко, бил физички нападнат од С.С. од село Василево и уште едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (02.09/03.09.2021), по однос […]

Полициски билтен: физички нападнат малолетник, 73 казни за брзо возење

На 29.08.2021 година во 20.30 часот во Полициската станица Струмица, С.П.Д. од Струмица  пријавила дека околу 18.30 часот на улица „Јајце“ во Струмица нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од Д.М.Т.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 29.08.2021 година во периодот од 13.00 до 19.00 часот Секторот за внатрешни работи Струмица презеде засилени […]

Полициски билтен: физички напад во село Баница, казни за неносење

На 26.08.2021 година во 13.30 часот во Полициската станица Струмица, Д.Т.(18) од село Баница, струмичко, пријавил дека околу 00.30 часот во село Баница бил физички нападнат од И.В. и А.В. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (26.08/27.08.2021), по однос на […]

Полициски билтен: физички напад во Богданци, казни за брзо возење

На 23.08.2021 година во 04.30 часот во Полициската канцеларија Богданци, Љ.К.(18) од село Богданци пријавила дека околу 03.30 часот на улица „Петар Мусев“ била физички нападната од Д.М. од Богданци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 23.08.2021 година во периодот од 06.00 до 09.00 часот Секторот за внатрешни работи Струмица презеде засилени мерки […]

Полициски билтен:физички напад во Радовиш, казни за брзо возење

На 08.07.2021 година во 18.10 часот во Полициска станица Радовиш, Д.Е. (42) од Радовиш пријавил дека околу 17.55 часот на улица „Самоилова“, пред угостителски објект „Гоне“ во Радовиш, бил физички нападнат од С.К. од село Дедино, радовишко. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Секторот за внатрешни работи Струмица во текот на вчерашниот ден (08.07.2021), […]

Пријавен физички напад во струмичката болница

Вчера во 18:00 часот во Полициската станица Струмица, медицинското лице В.Ѓ.(51) од Струмица, пријавила дека околу 17.35 часот во Медицински центар Струмица била физички нападната од Е.Џ., соопштија денес од СВР Струмица. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.