fbpx

Tags : физички напад

Полициски билтен:физички напад во Радовиш, струмичанец каснат од куче

На 03.03.2022 во 17:00 часот во Полициската станица Радовиш, С.С.(36) од село Куклиш, струмичко, пријавил дека околу 16:00 часот на бензинска пумпа во Радовиш бил физички нападнат од Т.С. од село Раклиш, радовишко. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 03.03.2022 во 17:10 часот во Полициската станица Струмица, В.Г.(56) од Струмица пријавил дека […]

Полициски билтен:пронајден починат старец во Гевгелија,контрола на возила за јавен

На 20.01.2022 во 14.00 часот во Полициската станица Струмица Д.И. (50) од село Василево, струмичко, пријавил дека околу 10:30 часот пред пошта во село Василево бил физички нападнат од Ј.Н. од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. На 20.01.2022 во периодот од 08.00 до 12.00 часот на подрачјето на Секторот за […]

Полициски билтен:физички нападната струмичанка

На 16.01.2022 во 22:00 часот во Полицискат станица Струмица М.К. (65) од Струмица пријавила дека околу 21.20 часот на улица „1-ви Мај“ во Струмица била физички нападната од Е.А. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Полициски билтен:одземени пари во продавница во Негорци, физички напад во

На 29.12.2021 во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека околу 19.00 часот во продавница во село Негорци, гевгелиско, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 30.12.2021 во 04.00 часот во Полициска станица Струмица, Љ.Г. од Струмица пријавил дека околу 03.00 часот на улица […]

Полициски билтен: физички напад на малолетник во Струмица, казни за

На 08.11.2021 во 23.25 часот во Полициската станица Струмица, В.А.(47) од село Колешино, струмичко, пријавил дека околу 19:30 часот на булевар „Ленинова“ во Струмица неговиот малолетен син бил физички нападнат од В.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 08.11.2021 во периодот д 07.00 до 12.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи […]

Полициски билтен: пронајден починат жител на Богданци, физички напад во

На 02.11.2021 во 12:00 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека во близина на место викано „Трнката“, атар на Богданци, бил пронајден починат П.С.(83) од Богданци, за кој на 01.11.2021 било пријавено дека се оддалечил од неговиот дом. Смрт без траги на насилство констатирал лекар, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено […]

Полициски билтен: Физички напади и пресметка во Струмица и Радовиш

На 17.10.2021 година во 07.00 часот во Полициска станица Струмица Д.Г. (36) од село Бориево, струмичко пријавила дека околу 01:30 часот во Струмица нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице. Полициска станица Струмица презема мерки за целосно расчистување на случајот. На 17.10.2021 година во 10.30 часот во Полициската станица Радовиш, С.В.(56) од село […]

Полициски билтен: физички напади во Богданци, Ново Коњарево и Струмица

На 22.09.2021 година во 14.15 часот во Полициската канцеларија Богданци, Ѓ.Б.(21) од Богданци пријавил дека околу 14.00 часот во Богданци бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот На 22.09.2021 година во 17.00 часот во Полициското одделение Ново Село, Т.В.(66) од село Ново Коњарево, струмичко, пријавил дека околу 16.20 часот […]

Полициски билтен: Физички напад и пресметка во село Сарај и

Вчера во 12:40 часот во Полициската станица Струмица, И.М.(38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека околу 10.00 часот во село Сарај пријавителот и неговиот малолетен син биле физички нападнати од Н.М. и Д.М.. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 21.09.2021 година во 12.39 часот во СВР Струмица било пријавено дека […]

Полициски билтен: Физички напад и пресметка во Баница и Просениково

Вчера во 16:30 часот во Полициската станица Струмица, З.Д.(42) од село Баница, Струмичко, пријавил дека околу 15:30 часот во село Баница бил физички нападнат од И.В.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 21.09.2021 година во 03:15 часот во Полициската станица Струмица, И.М.(38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека околу 00.45 часот во село […]