fbpx

Полициски билтен: повторно затекнати малолетници во угостителски објект по полноќ, физички напад во село Баница

 Полициски билтен: повторно затекнати малолетници во угостителски објект по полноќ, физички напад во село Баница

На 29.12.2023, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица извршиле контрола на повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во два угостителски објект било констатирано присуство на малолетници после 24:00 часот. По документирање на настаните ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.  

На 28.12.2023 во Полициската станица Струмица, П.А.(69) од село Баница,  струмичко, пријавила дека околу 16.30 часот во село Баница била физички нападната од Г.М.. Се преземаат мерки расчистување на случајот.

Share via
Copy link