fbpx

Tags : малолетници

Двајца малолетници на мотоцикл потешко повредени во сообраќајка во Гевгелија

МВР соопшти дека денеска во 01:58 часот во Полициската станица Гевгелија, било пријавено дека на крстосницата од ул.“Коле Неделковски“ и ул.„Љубљанска“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“ со гевгелиски регистарски ознаки управувано од Б.Ј.(20) од Гевгелија и мотоцикл „педа“ со гевгелиски регистарски ознаки управуван од малолетник од село Прдејци, гевгелиско. […]

Двајца малолетници повредени откако излетале со четирицикл надвор од коловозот

На 21.02.2024 во 19:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од ул.„Ѓорги Упчев“ и ул.„Мара Минанова“, четирицикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Струмица, излетал надвор од коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од Струмица, а со телесни повреди се здобил возачот констатирани […]

Полициски билтен: малолетници во угостителски објект по 24 часот, физички

На 20/21.01.2024, во времето од 23.00 до 04.00 часот, од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица во координација со инспектори од Државен пазарен инспекторат Скопје била извршена контрола на повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство малолетници после 24.00 часот, а во шест […]

Полициски билтен: повторно затекнати малолетници во угостителски објект по полноќ,

На 29.12.2023, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица извршиле контрола на повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во два угостителски објект било констатирано присуство на малолетници после 24:00 часот. По документирање на настаните ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.   На 28.12.2023 во Полициската станица Струмица, П.А.(69) од село Баница,  струмичко, пријавила дека околу 16.30 часот […]

Полициски билтен: се точело алкохол на малолетници, потешко повреден пешак

На 28.12.2023, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица, во координација со инспектори од Државен пазарен инспекторат, извршиле контрола на повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство на малолетници после 24.00 часот, како и две кривични дела „точење алкохолни пијалоци на малолетници“, за што ќе бидат поднесени соодветни пријави. Од […]

Малолетници биле во угостителски објекти по полноќ

На 08.12.2023 година од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица била извршена контрола во угостителски објекти на подрачјето на Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство на малолетни лица по 24.00 часот. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Малолетничка силувана од двајца малолетници, им помагала 21 годишна струмичанка

Вчера полициски службеници од СВР Струмица ја лишиле од слобода С.П.(21) од струмичко. Таа се сомничи дека на забава во јануари 2023, со употреба на сила врз малолетничка овозможила да биде извршена обљуба од страна на двајца малолетници од струмичко, соопштија денеска од МВР. За случајот е запознаен Јавен обвинител од ОЈО Струмица и со […]

Во угостителски објект се точел алкохол на малолетници

На 31.07.2022 на подрачјето на СВР Струмица полициски службеници извршиле контрола во угостителски објекти, при што во еден од нив е констатирано присуство на малолетници после полноќ, како и кривично дело „точење алкохолни пијалаци на малолетници”, казниво по член 204 од Кривичниот законик, соопштија од МВР. Против прекршителите, правното, одговорното и вработеното лице ќе бидат […]

Приведени малолетници за убиството во Струмица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за општ и насилен криминал и СВР Струмица го расчистија убиството на Д.М. (67) во Струмица и во врска со овој случај се приведени двајца малолетници, соопштија од струмичката полиција. На 19.02.2021, по добиено оперативно сознание во СВР Струмица дека во куќа во Струмица се извршени кривични дела […]

Шест малолетници извршиле 25 кривични дела

Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе три известувања за шест малолетници (пет од Струмица и еден од сeло Просениково, струмичко) заради постоење основи на сомнение дека во текот на јануари и февруари 2021 година извршиле 25 кривични дела на подрачјата на Струмица, Богданци и Гевгелија. За сторените кривични дела СВР Струмица достави […]