fbpx

Полициски билтен: физички напад, малолетничка се оддалечила од домот

 Полициски билтен: физички напад, малолетничка се оддалечила од домот

На 11.01.2023 година во Полициската станица Струмица Н.М. (27) од Струмица пријавила дека околу 18:30 часот во куќа во Струмица А.Д и С.Д. физички и нападнале пријавителката и Х.М. од Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 11.01.2024 година во Полициската станица Струмица З.А. (40) од Струмица пријавил дека од нивниот дом се оддалечила неговата малолетна ќерка T.A. (17). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Share via
Copy link