fbpx

Пријавен физички напад врз малолетник

На 04.06.2023 во 17:10 часот во Полициската станица Струмица, К.Ј.(35) од Струмица пријавил дека околу 16.30 часот во Струмица неговиот малолетен син бил физички нападнат од Н.Р.., сопштија денеска од СВР Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link