fbpx

Tags : физички напад

Полициски билтен:физички напад врз жена во Радовиш

Вчера во 18:00 часот во Полициската станица Радовиш, С.К.(60) од Радовиш пријавила дека околу 17:40 часот во Радовиш била физички нападната од Б.К. и Р.К., двајцата од Радовиш. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.  

Полициски билтен:физички напад во Моноспитово, пронајдена марихуана во Гевгелија

На 06.05.2021 во 00.20 часот во Полициското одделение Ново село, К.Г.(42) од село Мокрино, струмичко, пријавил дека на 05.05.2021 околу 20.30 часот во угостителски објект во село Моноспитово, струмичко, бил физички нападнат од Ж.Н. и уште едно лице. Се преземаат мерки за  расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за […]

Полициски билтен: физички напад во Радовиш,казни за неносење маска

Вчера во 15:50 часот во Полициска станица Радовиш В.К.(63) од Радовиш пријавил дека околу 15:15 часот на плоштадот во градот  бил физички нападнат од К.Ч. од Радовиш. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (28.04/29.04.2021), по однос на задолжително носење заштита на лицето, […]

Полициски билтен:Физички напад во Струмица, 75 лица не носеле заштитни

На 14.04.2021 во 15:30 часот во Полициската станица Струмица, С.С.(68) од Струмица пријавил дека околу 12:00 часот на улица „Младинска“ во Струмица бил физички нападнат од С.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (14.04/15.04.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на […]

Полициски билтен: Откриен сторителот на сообраќајката во Струмица, регистриран и

На 07.04.2021 во 19:40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Ленинова“ и ул.„4-ти Јули“ во Струмица, патничко моторно возило „нисан“ со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(18) од Струмица, удрило во пешакот В.Б.(20) од с.Русиново, беровско. Во незгодата, В.Б. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Струмица. Извршен […]

Полициски билтен: Физички напад на струмичкото корзо

Вчера во 23:30 часот во Полициска станица Струмица М.Ѓ. од Струмица пријавил дека околу 21:15 часот на улица „Благој Мучето“, во делот на шеталиштето во Струмица, бил физички нападнат од две лица. Според пријавеното тој се сомнева дека причина за нападот е претходна расправија со едно лице поради должничко-доверителски односи. Се преземаат мерки за целосно […]

Полициски билтен:Физички напад во Струмица, десет лица не носеле заштитни

Вчера во 13:30 часот во Полициската станица Струмица, Т.С.(25) од Струмица пријавил дека околу 13.00 часот на ул.„Јајце“ во Струмица бил физички нападнат од А.М. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (15.02/16.02.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, […]

Полициски билтен:Физички напад во Јосифово

Вчера во 22:35 часот во Полициска станица Валандово В.Ј. (55) од село Јосифово пријавил дека околу 22:30 часот пред спортска обложувалница во село Јосифово Д.К. од село Јосифово бил физички нападнат од С.К. (42) од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Полициски билтен: физички напад во Просениково

Вчера во 18:45 часот во Полициска станица Струмица О.Ѓ.(22) од село Просениково пријавил дека околу 18:00 часот во село Просениково бил физички нападнат од П.Н. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Полициски билтен: неколку лица нападнале струмичанец

Вчера во 22:55 часот во Полициската станица Струмица, Т.Т.(64) од Струмица пријавил дека на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.