fbpx

Полициски билтен:физички напад во Радовиш, струмичанец каснат од куче

 Полициски билтен:физички напад во Радовиш, струмичанец каснат од куче

На 03.03.2022 во 17:00 часот во Полициската станица Радовиш, С.С.(36) од село Куклиш, струмичко, пријавил дека околу 16:00 часот на бензинска пумпа во Радовиш бил физички нападнат од Т.С. од село Раклиш, радовишко. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 03.03.2022 во 17:10 часот во Полициската станица Струмица, В.Г.(56) од Струмица пријавил дека на ул.„Крушевска република“ во Струмица бил каснат од куче скитник.

Share via
Copy link