fbpx

Физички напад на плоштадот во Струмица

Вчера во 20:30 часот во Полициската станица Струмица К.А. (18) од Струмица, пријавил дека на 08.03.2022 година околу 19:00 часот на плоштадот во Струмица бил физички нападнат од П.В. и уште две лица, информираа денеска од СВР Струмица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share via
Copy link