fbpx

Полициски билтен: физички напад во Нова Маала

 Полициски билтен: физички напад во Нова Маала

На 15.10.2023 во 20:50 часот во Полициската станица Струмица, Н.О.(36) од село Нова Маала, струмичко, пријавил дека околу 17.00 часот во село Нова маала бил физички нападнат од М.М. од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Share via
Copy link