fbpx

Пријавен физички напад во зградата на Општина Ново Село

 Пријавен физички напад во зградата на Општина Ново Село

Вчера во 15:25 часот во Полициското одделение Ново Село А.Ј.(54) од село Ново Село, струмичко, пријавил дека околу 11:15 часот во зграда на Општина Ново Село бил физички нападнат од Б.Т., соопштија денеска од СВР Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link