fbpx

Полициски билтен: физички напад во Тополница, Радовишко

На 25.12.2022 во 22:15 часот во Полициската станица Радовиш, Б.У.(27) од село Тополница, радовишко, пријавил дека околу 20.00 часот во село Тополница бил физички нападнат од К.У., Џ.К. и Е.А., сите од село Тополница, соопштија денеска од СВР Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link