fbpx

Честитка од градоначалникот Костадинов по повод Католичкиот Божиќ

 Честитка од градоначалникот Костадинов по повод Католичкиот Божиќ

На сите верници – христијани од католичка вероисповед кои денес го слават Божиќ, од длабочината на моето срце им го честитам денот на Раѓањето Христово, со желба празнувањето да го поминат во семејна радост, среќа и благосостојба.

Нека биде благословено радувањето и празнувањето на овој голем христијански празник.

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ БОЖИК.

Share via
Copy link