fbpx

Полициски билтен: Физички напад во Радовиш

 Полициски билтен: Физички напад во Радовиш

Синоќа во 23:20 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле М.С.(29) од Радовиш затоа што околу 22.00 часот на ул.„8 Септември“ во Радовиш физички го нападнал К.Д.(40) од Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.  

Share via
Copy link