fbpx

Полициски билтен:физички нападнат малолетник во Гевгелија, друг агресивно се однесувал кон полицајци

 Полициски билтен:физички нападнат малолетник во Гевгелија, друг агресивно се однесувал кон полицајци

На 05.04.2023 во 21.45 часот во Полициската станица Гевгелија, Р.С.(35) од село Радово, струмичко, пријавила дека околу 17.00 часот во спортска сала во Гевгелија нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник. Се преземаат меки за расчистување на случајот.

На 06.04.2023 во 16.30 часот на ул.„Маршал Тито“ во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица лишиле од слобода малолетник од Струмица затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени задачи. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link