fbpx

Полициски билтен:Обид за кражба во казино во Радовиш, физички напади и пресметки во Гевгелија, Радовиш и Валандово

 Полициски билтен:Обид за кражба во казино во Радовиш, физички напади и пресметки во Гевгелија, Радовиш и Валандово

На 09.05.2022 во 04.00 часот во Полициската станица во Радовиш вработената А.Е. (33) пријавила дека во казино во Радовиш две лица со закани кон неа се обиделе да одземат пари од касата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 08.05.2022 во 20.30 часот во Гевгелија полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода Д.С. (19) од Гевгелија, кој агресивно се однесувал кон нив додека вршеле службени дејствија. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од основното јавно обвинителство Гевгелија. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 08.05.2022 во 21.05 часот во Полициската станица Гевгелија Т.В. (71) од Гевгелија пријавил дека околу 21.00 часот во неговото дворно место бил физички нападнат од М.С. и Д.С. и двајцата од Гевгелија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 08.05.2022 во 19.30 часот во Полициска станица Радовиш е пријавено дека во село Конче, радовишко, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помегу Е.А. (36) и К.У. (29) и двајцата од село Конче. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 08.05.2022 во 18.20 часот во Полициската станица Валандово З.З. (54) од село Грчиште, валандовско, пријавил дека во нива на место викано „Пештера“ во атар на село Грчиште бил физички нападнат од П.З. (58) од истото село. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 08.05.2022 во 15.30 часот во Полициската станица Радовиш, В.М.(76) од Радовиш пријавила дека на улица „Јане Сандански“ во Радовиш била касната од куче скитник.

Share via
Copy link