fbpx

Притвор за тројца Срби осoмничени за криумчарење мигранти

 Притвор за тројца Срби осoмничени за криумчарење мигранти

Вчера во 05:50 часот во Гевгелија од полициски службеници од Полициска станица Гевгелија биле приведени и задржани E.M.(21), Г.Ш.(30) и A.Л.(22) сите од Србија, заради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“, соопштија денеска од МВР.

Лицата се спроведени пред јавен обвинител каде од страна на судија на претходна постапка им е одредена мерка притвор во траење од 30 дена и се предадени во Истражен затвор – Скопје за понатамошна постапка.

Share via
Copy link