fbpx

Приведен гевгеличанец поради криумчарење на цигари и тутун

 Приведен гевгеличанец поради криумчарење на цигари и тутун

Ноќва (14.09.2023) во 01:20 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода Н.М. од Гевгелија, соопштија денеска од МВР.

При преглед во патничкото возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени 387 штеки различни видови цигари и 1250 грама тутун, за кои не поседувал никаква документација.
Лицето било задржано во полициска станица и за настанот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Фото: МВР

Share via
Copy link