fbpx

Tags : приведен гевгеличанец

Приведен гевгеличанец поради криумчарење на цигари и тутун

Ноќва (14.09.2023) во 01:20 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода Н.М. од Гевгелија, соопштија денеска од МВР. При преглед во патничкото возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени 387 штеки различни видови цигари и […]