fbpx

Прво коло МФЛ: Пандевци гостуваат во Битола, Беласица ја пречекува екипата на Силекс

 Прво коло МФЛ: Пандевци гостуваат во Битола, Беласица ја пречекува екипата на Силекс

Првото коло од новиот шампионат на Македонија ќе се игра на 9. август. Академија Пандев гостува на новиот прволигаш Пелистер, а Беласица на домашен терен ја пречекува екипата на Силекс.

Во останатите натпревари, на Чаир ќе гостува Шкендија каде што ќе ја пречека домашниот Шкупи. Следуваат уште и мечевите Вардар – Борец, Македонија ЃП – Работнички и Ренова – Струга Трим Љум.

Share via
Copy link