fbpx

Радовишанка тешко повредена по пад од мотор

 Радовишанка тешко повредена по пад од мотор

Вчера во 08:40 часот на крстосница од улиците „Плачковица“ и „Кирил и  Методиј“ во Радовиш, М.К.(50) од Радовиш, управувајќи велосипед „макс ски руен 2.0“, изгубила контрола и паднала на коловозот.

По незгодата е пренесена во Здравен дом Радовиш, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Радовиш.

Извор: Соопштение на СВР-Струмица

Share via
Copy link