fbpx

Силно невреме ја погоди Струмица вечерва-град, мраз, молњи и обилен дожд

 Силно невреме ја погоди Струмица вечерва-град, мраз, молњи и обилен дожд

Вечерва околу 20 часот Струмица ја погоди силно невреме проследено со град, мраз, молњи и обилен дожд невообичано за овој период од годината.

Екипи на ТППЕ Струмица и „Комуналец“ се излезени на терен и работат на отстранување на штети пријавени од граѓани.

Share via
Copy link