fbpx

Tags : вечерва

Силно невреме ја погоди Струмица вечерва-град, мраз, молњи и обилен

Вечерва околу 20 часот Струмица ја погоди силно невреме проследено со град, мраз, молњи и обилен дожд невообичано за овој период од годината. Екипи на ТППЕ Струмица и „Комуналец“ се излезени на терен и работат на отстранување на штети пријавени од граѓани.