fbpx

Скопјанец загина во сообраќајка на излезот од Гевгелија

Денес околу 07,30 часот, на излезот од Гевгелија, случена е сообраќајна незгода во која животот го загубил З.Д. (50) од Скопје , кој управувајќи автомобил “Мини Морис ” со бугарски регистарски ознаки, излетал од патот, односно од мостот удирајќи во лимени гаражи, иформираше портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

Увид на лице место изврши јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Гевгелија.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Share via
Copy link