fbpx

Сопатник повреден во сообраќајка кај Добрашинци

 Сопатник повреден во сообраќајка кај Добрашинци

Вчера во 10:00 часот на локален пат за село Добрашинци, струмичко, се случила сообраќајна незгода во која А.К. (40) од село Дрвош управувајки моторно возило „ауди А4“ со струмички регистерски ознаки изгубил контрола над возилото и излетал надвор од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото, кој е пренесен во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица.

Share via
Copy link