fbpx

Струмица четврти ден без новозаразени од Ковид-19

 Струмица четврти ден без новозаразени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2.723 тестирање, а регистрирани се 11 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 5• Тетово – 3• Битола• Берово и Пехчево – по 1.

Пријавено е 1 починато лице од Македонски Брод (43г).

Регистрирани се 4 оздравени пациент од:• Скопје и Битола – по 2 .

Досега во земјата се направени вкупно 884.593 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.700, бројката на оздравени пациенти е 150.067, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 147

Share via
Copy link