fbpx

Tags : 11 нови случаи

Регистрирани се само 11 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 450 тестирања, а регистрирани се 11 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 3-Куманово 1-Тетово 1-Гостивар 1-Гевгелија 1-Крива Паланка 1-Берово 1-Виница 1-Делчево 1 Починати се 3 лица, пациент од Гостивар (51г), пациент од Прилеп (65г) и пациентка од Виница (78г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 95 оздравени пациент од: […]