fbpx

Tags : 11 новозаразени

Ковид статистика: 11 новозаразени во Струмица, еден починат и седум

Во последните 24 часа се направени 1853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 200-Куманово 16-Дебар 2-Штип 9-Прилеп 29-Тетово 30-Струга 2-Велес 6-Битола 14-Охрид 4-Кавадарци 17-Гостивар 5-Гевгелија 15-Струмица 11-Крива Паланка 1-Радовиш 6-Кочани 12-Пробиштип 1-Македонски Брод 2-Пехчево 1 -Берово 5 -Валандово 2-Виница 3-Делчево 4-Кратово 2-Свети Николе 3-Кичево 11-Ресен 10-Неготино 5. Починати се 10 […]