fbpx

Tags : 18 новозаразени

Во Струмица 18 новозаразени од Ковид-19, а 12 се оздравени

По вчерашните осум, денес се регистрирани 18 новозаразени од коронавирусот, а 12 се оздравени, стои во денешната Ковид статистика. Во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 227-Куманово 12-Штип 15-Прилеп 4-Тетово 34-Струга 5-Велес 15-Битола 10-Охрид 23-Кавадарци 4-Гостивар 2-Струмица 18-Крива Паланка 6-Радовиш 7-Кочани 4 -Демир Хисар […]