fbpx

Tags : 30 новозаразени

Ковид-статистика Струмица: 30 новозаразени, еден починат и ниту еден оздравен

Во последните 24 часа се направени 2306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 200- Куманово 21- Дебар 1- Штип 17- Прилеп 13- Тетово 27- Велес 7- Битола 18- Охрид 16- Кавадарци 9- Гостивар 2- Гевгелија 10- Струмица 30– Крива Паланка 6- Радовиш 6- Кочани 15- Пробиштип 1- Пехчево 3- […]