fbpx

Tags : бебе

Загина бебе во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Ново Село

Вчера околу 12:50 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица – Ново Село, делница помеѓу селата Босилово и Турново, патничко возило „фолксваген поло“ со струмички регистарски ознаки, управувано од 40 годишната В.Д.Т. од село Стиник, општина Ново Село, излетало од коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Од здобиените повреди починало бебе, […]

Градоначалникот Костадинов му врачи штедна книшка со 40 илјади денари

-Кога новороденчето е здраво и живо, кога мајката е бескрајно среќна поради својата втора рожба, а медицинскиот персонал од Одделението за гинекологија и акушерство презадоволен од својот професионален ангажман, тогаш на градоначалникот не му преостанува ништо друго освен да биде насмеан од радост и исполнет со позитивни емоции. Штедната книшка со 40.000 денари е само […]

Градоначалникот Костадинов му врачи шедна книшка со 40 илјади денари

-Новиот жител на општина Струмица ги живее првите денови од Новата 2022 година, а мојот работен ден започна токму со посетата на новороденчето на Одделението за гинекологија и акушерство во Општата болница Струмица, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. -На мајката Тамара Пандева од селото Банско и го честитав синчето, а на новороденчето му подарив […]

Првото бебе во струмичката болница е машко од валандовско Калково

Првороденото бебе во новата 2022 година во струмичката болница е машко, а на свет го донесе Гулбеас Караелмазова од валандовското село Калково,која се породила во 01:10 часот. Ова и трето дете на родилката, а породувањето го извршиле д-р Дончо Москов и д-р Сузана Смилкова и сестри од Акушерското одделение на болницата во Струмица.