fbpx

Tags : Боемска вечер

Костадинов на средба со учесниците на Боемската вечер

-Струмица во рамки на Струмица Опен Фест поддржува исклучиво Македонска естрада и Македонски естрадни уметници.Денеска на мое огромно задоволство во мојот кабинет дојде Живко Динев и неговите колеги музичари, еден од организаторите на Боемската вечер која во 21 часот ќе се одржи кај чешмичката во големиот градски парк, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. -Тоа […]