fbpx

Tags : Брера

Костадинов ги прими шампионите на Кик бокс клубот „Зоран“ и

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов на одвоени средби ги прими шампионите од Кик бокс клубот „Зоран“ и ФК „Брера“. Во двете објави струмичкиот градоначалник напиша: -Денешниов жежок ден е како создаден за прием на струмички спортски клубови кои постигнале голем успех на домашен или меѓународен план . Таков е случајот со приемот за претставници на […]

Брера Струмица потпиша со бразилскиот интернационалец, Леонардо Антонио

Екипата на Брера Струмица продолжува да се засилува во летниот период, со цел да формира квалитетен тим со кој би го нападнала врвот од македонската елита. Последен од низата потписи е тој со бразилскиот интернационалец, Леонардо Антонио. Станува збор за 26-годишен фудбалер од средниот ред со повеќе од солидно искуство. Тој во последните четири сезони […]

ОД ДЕНЕС И ОФИЦИЈАЛНО – ФК „АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ БРЕРА СТРУМИЦА“

По купувањето на 90 одсто од акциите на ФК„ Академија Пандев“ АД од страна на „Брера Холдинг ПЛЦ“ , ја информираме јавноста дека нашиот клуб од денес се ребрендира како ФК „АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ БРЕРА СТРУМИЦА“ АД, информираа денеска од Клубот. Преименувањето е во согласност со позитивната законска регулатива во земајва, откако во Собранието на клубот […]