fbpx

Tags : ЦЕВ

Македонските одбојкари од Струмица тргнуваат по злато во ЦЕВ Европската

Со големи амбиции и нескриени желби четирите национални тимови од денеска до недела ќе го одиграт првиот турнир во групата „А“ од ЦЕВ Европската сребрена лига 2021. Секој од нив посакува да се врати во салата „Парк“ во Струмица за завршниот турнир на 5 и на 6 јуни, а знаејќи каква е конкуренцијата, тоа воопшто […]